• English
Aktuální dění ve fondu sledujte na našich sociálních sítích

Talent ve vědě na AFO58!

Programová sekce Talent ve vědě festivalu Academia Film Olomouc, který se letos koná 25. 4. – 30. 4. 2023, přináší pestrou nabídku projekcí, workshopy a zdravou konfrontaci zkušeností s cílem přispět k snad ještě lepším zítřkům české vědy.

Talent definujeme jako vrozenou úroveň schopností, kterou můžeme úspěšně rozvíjet ku prospěchu jednotlivce i planety. Talent management je závazkem institucí, že do svých řad budou hledat lidi odpovídající svým talentem a vytvoří podmínky pro jejich další rozvoj.

Výzkumné instituce nejsou výjimkou. Kromě talentovaných lidí potřebujeme k dosažení excelence ve vědě také rozmanitost. Synergie lidí, čerpajících z nejširšího spektra kultur, perspektiv a délky životních zkušeností maximalizuje inovace a tvořivost. Umí česká věda poznat a udržet talent?

 

Co vás čeká:

🟡 Mastermind skupina v komunikaci vědy „Sharing is caring!“

  1. 4. 2023 15:00 – 17:00

Pevnost poznání

Masterming je osvědčený facilitovaný formát používaný v byznysu, umění i vědě,  který je založený na brainstormingu, rychlé zpětné vazbě a vzájemné podpoře zapojených účastníků. V rámci naší skupiny se setkají zkušení i začínající vědci různých oborů a společně budou sdílet výzvy, kterým v oblasti komunikaci vědy čelí a podělí se o tipy, zdroje, know-how a řešení nejrůznějších problémů. Konkrétní zaměření a témata skupiny vyplynou na místě z aktuálních potřeb účastníků.

 

🟡 Věda úspěšného startupu

  1. 4. 2023 13:00 – 14:30

Kaple Božího těla, Konvikt

Vědecká start-upová scéna je u nás v začátcích. Co čeká na cestě odvážlivce, kteří se rozhodnou propojit svět vědy a byznysu? Jak se na to co nejlépe připravit? Otevření nadšenci do vědy, kteří se od nápadu posunuli k realizaci a založili start-upy se podělí o všechny „fuck-upy“ a úspěchy. Na vlastních příkladech ukáží dobrodružství propojení dvou odlišných světů. Programový blok je připraven v úzké spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje.

Kateřina Bortlová, ICOK

KardiAI

Roxi Ilnická, Vědeckotechnický park UP

Jakub Havlín, Vědeckotechnický park UP

 

🟡 Objevte vědecké lídry

  1. 4. 2023 13:00 – 14:30

VMO

Programový blok v participativním formátu „World Café“ umožňuje účastníkům zajímavým a efektivním  způsobem sdílet zkušenosti a názory a společně hledat odpovědi na otázky, v našem případě zaměřené na klíčové téma budoucnosti: jak poznat talenty ve vědě pro lídrovství? Jak je rozvíjet? Co je hodnotový lídršip a co se stane v budoucnu, když teď tyto otázky podceníme? Přijďte diskutovat se špičkovými vědci a lídry, kteří kromě vzdělání a odborných zkušeností přináší to nejcennější: vlastní příklad lidskosti a angažovanosti.

Veronika Šedajová,

Ondřej Čejka, Czechitas, Aspen Aspen Young Leaders a Leaders of Tomorrow

Jan Lukačevič, kosmický inženýr, vědě se nevěnuje jen na Akademii věd, ale úspěšně ji popularizuje na sociálních sítích.

Zuzana Huňková, Koordinátorka udržitelného rozvoje na UP, Udržitelný Palacký

Martin Kozel, Centrum podpory studentů se specifickými potřebami UP

Eva Janebová, expertka na tvorbu kurikul univerzitních programů v mezinárodním kontextu

 

 

🟡 Mladí vědci na UP

  1. 4. 2023 17:00 – 18:30

Sloučeniny, které působí v magnetické rezonanci jako kontrastní látka i léčivo, rostlinné hormony nepostradatelné pro růst a vývoj rostlin, nanomateriály, které mají potenciál v nových technologiích přeměny solární energie a nanoelektroniky, tele-coaching pacientů s chronickým plicním onemocněním a hledání smyslu života.

To jsou vybrané příklady z mnoha projektů stipendistů – mladých talentovaných vědců Nadačního fondu Univerzity Palackého, který podporuje excelentní mezinárodní projekty z oblasti juniorské vědy a umění s významným přínosem pro společnost a rozvoj. V rámci sekce Talent ve vědě na Academia film Olomouc vám každý stipendista za 5 minut zábavně a poutavě představí svůj vědeckovýzkumný projekt s ohledem na jeho přínos pro obor, Alma Mater a celou společnost.

Adam Matěj

Marie Pražáková
Markéta Fuksová

Tamara Zlámalová

Petr Mocek

Ludmila Včelařová

 

🟡 Na festival se akreditujte na webu www.afo.cz