• English
Aktuální dění ve fondu sledujte na našich sociálních sítích

Darujte příležitost! Podpořte mladé vědce.

Kampaň „Darujte příležitost“, která nemá v českém vysokém školství obdoby, hlásí na začátku nového akademického roku první hmatatelné výsledky. Absolventi, příznivci a další podporovatelé univerzity totiž už na dárcovské konto poslali více než milion korun.

Nadační fond Univerzity Palackého v Olomouci je v tuzemském prostředí vysokých škol zatím ojedinělý v mnoha směrech. Jeho fungování i způsob financování jsou blízké zahraničním vzorům. Peníze pro studenty nečerpáme z prostředků univerzity ani jiných veřejných zdrojů, ale od soukromých dárců a firem. Inspirovali jsme se dobrou zkušeností například v Oxfordu a Cambridge a výsledkem této aktivity je i již tříletá kampaň Darujte příležitost. V ní se obracíme i na absolventy univerzity a širokou veřejnost.

Od spuštění kampaně na podzim v roce 2018 jsme už tak od našich dárců získali více než milion korun, které jsme beze zbytku rozdělili mezi talentované studenty univerzity. Jsme velmi vděčni za jakoukoli podporu i v řádech stokorun.

„Náš Klub dárců se každoročně rozrůstá a původní přispěvatelé zpravidla zůstávají. Není pro nás větší vyjádření důvěry a zdroj motivace“, uvedla Dita Palaščáková, koordinátorka kampaně. Mezi hlavní motivy dárců patří zkušenosti ze zahraničí, snaha podílet se na rozvoji univerzity i české vědy či vděčnost své alma mater.

Co nabízíme našim dárcům?

 • Potvrzení o daru (víte, že si můžete odečíst dary od základu daně, pokud jejich úhrnná hodnota v kalendářním roce přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč?) – získáte ho od nás automaticky, pokud tuto možnost označíte při darování přes bránu Darujme.cz
 • Pravidelné informace o podpořených studentech a projektech – sledujte náš Facebook!
 • Jednorázovou slevu 15% při nákupu v UPointu na Horním náměstí (jednoduše se prokážete automatickým mailem, který Vám zašleme hned, jak od Vás dostaneme dar)
 • Novinky a zajímavosti z Vaší Alma mater
 • Možnost podílet se na rozvoji univerzity, která nastartovala Vaši kariéru.

Pokud Váš dar dosáhne výše 10 000 Kč, stáváte se členem našeho Klubu dárců. Získáte tím několik výhod a pozorností:

 • Dvě VIP vstupenky na univerzitní ples
 • Volnou rodinnou vstupenku do interaktivního muzea vědy Pevnosti poznání
 • VIP pozvánky na akce související s mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Academia Film Olomouc
 • Pozvání na slavnostní předvánoční raut pana rektora
 • Pozvání na adventní setkání s rektorem Jaroslavem Millerem a podpořenými studenty
 • Zveřejnění Vašeho jména na naší Desce dárců umístěné v UPointu

 

Pro rozvoj našich aktivit hledáme a potřebujeme partnery, kteří sdílí priority fondu a vnímají důležitost podpory a rozvoje mladých talentů v oblasti výzkumu. Podpořit kampaň „Darujte příležitost“ můžete snadno přes webové stránky Nadačního fondu UP, kde je tzv. darovací brána označena ikonou Chci darovat příležitost.

 

Autor: Dita Palaščáková

dárci, Darujte příležitost