• English
Aktuální dění ve fondu sledujte na našich sociálních sítích

Díky Komerční bance podpoříme další talenty

Vyzkoušet si řídit vlastní projekt, naučit se popularizovat výsledky své práce, mít možnost vycestovat na prestižní zahraniční pracoviště a spolupracovat se špičkami v oboru, to vše umožňuje studentům podpora Nadačního fondu UP.

I po 6-ti letech existence drží NF UP stejné zásady jako v době svého vzniku: co nejmenší administrativní zátěž pro studenty, co největší důvěra v jejich schopnosti a maximální transparentnost výsledků.

Každým rokem vybírá pětičlenná Správní rada NF UP zajímavé studentské projekty z různých oblastí jako jsou například přírodní vědy, medicína, psychologie, historie, zdravý životní styl nebo umění.

V roce 2022 zasedne v novém složení. Komerční banka je generálním partnerem fondu a má ve správní radě 2 reprezentanty: paní Hanu Kovářovou, Executive Director, Brand Strategy and Communication a pana Ctirada Lolka, Executive Director of Human Resources.

Členové správní rady fondu v roce 2022

  • Martin Procházka
  • Zdeněk Pechal
  • Boris Cvek
  • Ctirad Lolek
  • Hana Kovářová

„Jsme velice rádi, že se náš Nadační fond UP má generálního partnera, který je nadšen  filozofií fondu a ztotožňuje se s jeho hlavním cílem – podporou inovativního mezinárodního výzkumu juniorních vědců,“ komentovala spolupráci Dita Palaščáková, koordinátorka v českých podmínkách unikátní univerzitní kampaně Darujte příležitost!.

„Komerční banka je velmi ráda, že je partnerem Nadačního fondu UP. Vzdělávání a podpora talentů jsou oblasti, které patří ke klíčovým jak v oblasti vzdělávání, tak i u nás v Komerční bance. Současně jsme přesvědčení, že bez podpory vědy a výzkumu nebude moci jak Česká republika, tak i celé lidstvo obstát v náročných změnách, kterými procházíme, zejména pokud se jedná o klimatickou změnu či obecně oblast ESG. V tomto ohledu vnímáme Nadační fond UP jako unikátní a perfektně navazující a doplňující naši strategii Komerční banky, která se opírá o inovace, technologický pokrok i oblast udržitelnosti,“ uvedla za generálního partnera Hana Kovářová, Executive Director, Brand Strategy and Communication.

Snahou Komerční banky je tedy kromě její základní role v makroekonomickém prostředí také společenská zodpovědnost, kterou by v partnerství s Nadačním fondem UP chtěla naplnit v praxi. Vedení obou organizací se shoduje na tom, že uzavřené partnerství je ve prospěch veřejného zájmu.

„Jedním z dlouhodobých strategických cílů Komerční banky v rámci společenské odpovědnosti je také kontinuální podpora vzdělávání. Proto jsem velmi rád, že prostřednictvím Nadačního fondu UP máme příležitost podpořit mladé talentované vědce a vědkyně. A můžeme být průvodci na jejich  cestě za poznáním a  pomáhat jim zhmotňovat jejich projekty a převádět je do praxe. Jsem přesvědčen, že podpora tvůrčí činnosti u mladých lidí je zcela zásadní pro to, jak se nám bude dařit v budoucnu,“ doplnil motivaci Komerční banky i svou Ctirad Lolek.

 

 

Darovat příležitost talentovaným mladým vědcům, inovátorům a umělcům můžete i Vy velmi rychle a bezpečně přes prověřenou platební bránu Darujme.cz tady.