Napsali o nás

 

Olomoucký deník

4. 7. 2017

  E15 18. 8. 2015   Lidové noviny, 1. 8. 2015   Žurnál, říjen 2015

Doktorand vymýšlí vložky do bot. Pomáhá mu Nadační fond UP.

 

  Lidové noviny, 1.8.2015   2   Žurnál_říjen 2015

 

Česká televize 19. 3. 2018 – Univerzita Palackého se inspirovala Oxfordem. Chce vybrat 1,3 milionu korun pro výjimečné studenty

Velkou dárcovskou kampaň pro svůj nadační fond spustila Univerzita Palackého (UP). Prostřednictvím motta „Darujte příležitost“ se univerzita obrací na své absolventy a příznivce, aby podpořili její talentované studenty a mladé vědce. Během roku chce získat 1,3 milionu korun pro 15 studentských projektů. Inspirací se pro univerzitu stal obdobně fungující grant na Oxfordské univerzitě.

Žurnál 16. 3. 2018 – Odstartovala kampaň na podporu Nadačího fondu UP

Velkou dárcovskou kampaň pro svůj nadační fond spustila Univerzita Palackého. Prostřednictvím motta „Darujte příležitost“ se univerzita obrací na své absolventy a příznivce, aby podpořili její talentované studenty a mladé vědce. Jde o první kampaň tohoto typu v České republice. 

Žurnál 9. 3. 2018 – Marie Meixnerová z PdF připravuje v New Yorku mezinárodní výstavní projekt

Devět měsíců, přesně na tak dlouhou dobu vyměnila Marie Meixnerová Olomouc za New York. Doktorandka z katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty UP totiž získala Fulbrightovo stipendium, a už od září loňského roku tak studuje na Kolumbijské univerzitě. A právě v těchto dnech připravuje velký mezinárodní projekt, do kterého chce zapojit studenty a pedagogy z mnoha zemí světa.

UP AIR 26. 2. 2018 – Rozhovor s podpořenou studentkou Silvií Dostálkovou

Silvie Dostálková mluví o svém projektu, který má pomoci včasné diagnostice hniloby včelího plodu. 

Žurnál 22. 2. 2018 – Proč se dusíme? Odborníci diskutovali o ochraně ovzduší v Česku

O znečištěném ovzduší, jeho příčinách a dopadech na lidské zdraví se v polovině února diskutovalo na právnické fakultě. A to díky konferenci Ochrana ovzduší v ČR: role práva, vědy a politiky, kterou pořádal student práv Luděk Plachký, v rámci svého projektu podpořeného Nadačním fondem UP.

Žurnál 21. 2. 2018 – Mladí vědci se mohou ucházet o podporu Nadačního fondu UP

Pobyt na prestižních zahraničních univerzitách, praxe v renomovaných světových vědeckých centrech, možnost řídit vlastní projekt, příležitost vyzkoušet práci v mezinárodních týmech, to vše může zažít student, jehož projekt podpoří Nadační fond Univerzity Palackého. Novou výzvu vyhlásil právě v těchto dnech. Se svými projekty se mohou studenti hlásit do 30. března.

Žurnál 14. 2. 2018 – Ochrana ovzduší v ČR: role práva, vědy a politiky

S podporou Nadačního fondu UP se konala na právnické fakultě konference Ochrana ovzduší v ČR: role práva, vědy a politiky. V rámci svého projektu ji uspořádal Luděk Plachký, posluchač 4. ročníku magisterského oboru Právo. Své příspěvky na ní přednesli odborníci z Akademie věd, Úřadu vlády, z Ministerstva životního prostředí, Krajských úřadů Olomouckého a Moravskoslezského kraje, z olomouckého a opavského magistrátu a také studenti. 

Žurnál 10. 2. 2018 – Seriál o Nadačním fondu UP. Doufám, že podporovatelů bude stále víc, věří lékař Lumír Kantor

Nadační fond Univerzity Palackého, který podporuje mladé vědecké a umělecké talenty, chce v tomto roce oslovit nové dárce. Již záhy odstartuje kampaň nazvaná „Darujte příležitost!“. Podpořit se ji rozhodlo i několik úspěšných absolventů Univerzity Palackého. V našem sobotním seriálu se dozvíte, co některé z nich k podpoře Nadačního fondu UP vedlo i proč se stále zajímají o dění na UP.

Žurnál 3. 2. 2018 – Seriál o Nadačním fondu UP. Univerzita jde dobrou cestou, míní advokát Kamil Andree

Nadační fond Univerzity Palackého, který podporuje mladé vědecké a umělecké talenty, chce v tomto roce oslovit nové dárce. Již záhy odstartuje kampaň nazvaná „Darujte příležitost!“. Podpořit se ji rozhodlo i několik úspěšných absolventů Univerzity Palackého. V našem sobotním seriálu se dozvíte, co některé z nich k podpoře Nadačního fondu UP vedlo i proč se stále zajímají o dění na UP.

Žurnál 1. 2. 2018 – Výstava

Luděk Plachký, student právnické fakulty, v rámci svého projektu podpořeného Nadačním fondem UP přivezl do Olomouce výstavu „Jsi tím, co dýcháš“. K vidění je v obchodní galerii Šantovka do 14. února. Výstavu tvoří 34 siluet lidí a zvířat v životní velikosti. Jejími autory jsou žáci z více než třiceti škol, kteří se snažili výtvarně zpracovat, jak znečištěné ovzduší může ovlivnit živé organismy. Výstavu studentovi zapůjčila opavská radnice a s její přípravou pomohlo město Olomouc.

Žurnál 27. 1. 2018 – Seriál o Nadačním fondu UP. Líbí se mi, že podpora není anonymní, říká soudkyně Eva Šonková

Nadační fond Univerzity Palackého, který podporuje mladé vědecké a umělecké talenty, chce v tomto roce oslovit nové dárce. Kampaň nazvaná „Darujte příležitost!“ odstartuje v polovině února. Podpořit se ji rozhodlo i několik úspěšných absolventů Univerzity Palackého. V našem sobotním seriálu se dozvíte, co některé z nich k podpoře Nadačního fondu vedlo i proč se stále zajímají o dění na UP.

Žurnál 24. 1. 2018 – Student práv s podporou Nadačního fondu UP přiveze výstavu a uspořádá konferenci

Před necelým rokem Luděk Plachký, jako první student právnické fakulty, uspěl u Nadačního fondu Univerzity Palackého a získal finanční podporu pro svou práci. Teď jde jeho projekt zaměřený na legislativní limity ochrany ovzduší a jejich možný vývoj do finále. Do Olomouce přiveze výstavu a na právnické fakultě uspořádá vědeckou konferenci.

Žurnál 20. 1. 2018 – Seriál o Nadačním fondu UP. Absolventi v USA podporují univerzity, říká Miloslav Bešta

„Ve Spojených státech, kde žiju, je běžné, že absolventi podporují své univerzity, které jim vlastně umožnily vybudovat často úspěšnou kariéru. Osobně oceňuji také fakt, že Univerzita Palackého zřídila fond na podporu studentů, protože já sám jsem podobnou podporu na americké univerzitě získal a bez ní bych o studiu na ní mohl uvažovat jen stěží.“říká Miloš Bešta.

Žurnál 18. 1. 2018 – Univerzita udává v posledních letech trendy v mnoha oblastech

Univerzita Palackého udává v posledních letech trendy v mnoha oblastech. Jako první v Česku přišla s vlastní módní kolekcí, zřídila Nadační fond UP pro nadějné studenty, vyhlásila soutěž Univerzita městu nebo začala aktivně podporovat akce ve veřejném prostoru. A prim v českém vysokoškolském prostředí hraje i v oblasti mobilních aplikací.

Žurnál 13. 1. 2018 – Seriál o Nadačním fondu UP. Manažer Martin Šmajser podporuje budoucnost

„Myšlenka Nadačního fondu UP se mi líbila hned od počátku. Byla totiž rozvojová – tvořila něco nového, byla regionální – studenti a akademici pomáhají svému regionu a navíc byla a je i společensky prospěšná.“řekl Martin Šmajser.

Žurnál 6. 1. 2018 – Seriál o Nadačním fondu UP. Lékař Pavel Stodůlka věří v jeho prospěšnost

„Nadační fond UP si dal za cíl podporovat nadané mladé studenty a vědce a přispívat k řešení důležitých problémů. Rád tuto aktivitu podpořím a věřím v prospěšnost Nadačního fondu UP. Je chvályhodné s jakou energií a nadšením se jeho propagaci pan rektor věnuje.“uvedl Pavel Stodůlka.

Žurnál 4. 1. 2018 – Nadační fond UP bude letos ve znamení darování příležitostí

Nadační fond Univerzity Palackého, který podporuje mladé vědecké a umělecké talenty, chce v tomto roce oslovit nové dárce. Kampaň nazvaná „Darujte příležitost!“ odstartuje v polovině února.

Žurnál 22. 12. 2018 – Nadační fond UP bilancoval své aktivity v roce 2017

Vedení univerzity, osobnosti vědy, politiky i byznysu a úspěšní studenti, tak vypadalo předvánoční setkání Nadačního fondu Univerzity Palackého (NF UP) u rektora Jaroslava Millera. Zástupcům univerzity i dárcům, kteří přispěli fondu, se představili někteří studenti, kteří získali od NF UP podporu na své projekty.

Žurnál 14. 8. 2017 – Olomouc byla v Praze. Absolventi podpořili Nadační fond UP

Setkání. Chuť být zase spolu. Vědět, co nového se děje. Potkat přátele. Pobavit se. Tak jednoduše odpovídali v sobotu odpoledne na břehu Vltavy absolventi Univerzity Palackého na otázku, proč přišli. Na pražské Náplavce se jich nakonec sešlo na sedm set, a společně tak naplnili slogan letošního absolventského setkání „Olomouc v Praze!“

Žurnál 31. 7. 2017 – S Nadačním fondem UP i za čistší ovzduší

Je jich sedm a mají toho hodně společného: Jsou studenty Univerzity Palackého, vědí, co chtějí, porazili silnou konkurenci stejně zapálených kolegů a dostali šanci uskutečnit své vědecké nebo umělecké sny. To je sedm talentů, které letos podpořil Nadační fond Univerzity Palackého (NF UP).

Žurnál 22. 6. 2017 – Studentka a umělkyně Mary Meixner bude mít výstavu

Pokud plánujete cestu do Brna, nenechte si ujít 27. června vernisáž multimediální výstavy Algoritmus Marie Meixnerové. Zahájení bude v 17:30 hodin v Galerii KonText (Galerie TIC). 

Žurnál 17. 6. 2017 – Jaroslava Šeflová získala prestižní cenu Sanofi

Prestižní vědecká Cena Sanofi za farmacii, kterou uděluje mladým talentům Francouzské velvyslanectví v České republice ve spolupráci se stejnojmennou firmou, letos doputovala na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého. Získala ji studentka biofyziky Jaroslava Šeflová, ocenění převzala v pátek od nositele Nobelovy ceny za chemii Jean-Marie Lehna. Kromě finanční odměny získala také měsíční stáž ve francouzské laboratoři dle vlastního výběru.

Žurnál, 31. 7. 2015 – Nadační fond rozdělil v první výzvě 800 tisíc a podpořil jedenáct mladých badatelů

Příspěvek České spořitelny ve výši 800 tisíc korun rozdělila Správní rada Nadačního fondu Univerzity Palackého mezi prvních jedenáct badatelských nadějí z šesti fakult. Členové rady si zároveň zvolili předsedu a místopředsedkyni, kterými se stali rektor Jaroslav Miller a Klára Vyhnánková z České spořitelny. 

Žurnál 27. 5. 2015 – O příspěvek z Nadačního fondu se utká přes čtyřicet mladých badatelů

O nadační příspěvek, který Nadačnímu fondu Univerzity Palackého poskytla Česká spořitelna, se přihlásilo 43 zájemců z řad mladých výzkumníků. Počtem přijatých žádostí jednoznačně dominují přírodovědci, od kterých k datu první uzávěrky doputovalo 25 žádostí.

Žurnál 7. 4. 2015 – O nadační příspěvek České spořitelny mohou studenti žádat do poloviny května

Studenti magisterských a doktorských studijních programů se mohou díky milionovému daru České spořitelny ucházet o příspěvek na své badatelské aktivity, které mají mezinárodní přesah. Výzva k přijímání žádostí je otevřena do 15. května.

Žurnál 30. 1. 2015 – Česká spořitelna partnerem univerzity. Podpoří nadační fond a profesní poradenské centrum

Česká spořitelna a Univerzita Palackého mají ode dneška dvě společné aktivity – nadační fond, který bude podporovat internacionalizaci a špičkový výzkum, a nově vznikající profesní centrum. Banka je podpoří jedním milionem korun.