Napsali o nás

 

Olomoucký deník

4. 7. 2017

  E15 18. 8. 2015   Lidové noviny, 1. 8. 2015   Žurnál, říjen 2015

Doktorand vymýšlí vložky do bot. Pomáhá mu Nadační fond UP.

 

  Lidové noviny, 1.8.2015   2   Žurnál_říjen 2015

 

Žurnál 14. 8. 2017 – Olomouc byla v Praze. Absolventi podpořili Nadační fond UP

Setkání. Chuť být zase spolu. Vědět, co nového se děje. Potkat přátele. Pobavit se. Tak jednoduše odpovídali v sobotu odpoledne na břehu Vltavy absolventi Univerzity Palackého na otázku, proč přišli. Na pražské Náplavce se jich nakonec sešlo na sedm set, a společně tak naplnili slogan letošního absolventského setkání „Olomouc v Praze!“

 

Žurnál 31. 7. 2017 – S Nadačním fondem UP i za čistší ovzduší

Je jich sedm a mají toho hodně společného: Jsou studenty Univerzity Palackého, vědí, co chtějí, porazili silnou konkurenci stejně zapálených kolegů a dostali šanci uskutečnit své vědecké nebo umělecké sny. To je sedm talentů, které letos podpořil Nadační fond Univerzity Palackého (NF UP).

 

Žurnál 22. 6. 2017 – Studentka a umělkyně Mary Meixner bude mít výstavu

Pokud plánujete cestu do Brna, nenechte si ujít 27. června vernisáž multimediální výstavy Algoritmus Marie Meixnerové. Zahájení bude v 17:30 hodin v Galerii KonText (Galerie TIC). 

 

Žurnál 17. 6. 2017 – Jaroslava Šeflová získala prestižní cenu Sanofi

Prestižní vědecká Cena Sanofi za farmacii, kterou uděluje mladým talentům Francouzské velvyslanectví v České republice ve spolupráci se stejnojmennou firmou, letos doputovala na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého. Získala ji studentka biofyziky Jaroslava Šeflová, ocenění převzala v pátek od nositele Nobelovy ceny za chemii Jean-Marie Lehna. Kromě finanční odměny získala také měsíční stáž ve francouzské laboratoři dle vlastního výběru.

 

Žurnál, 31. 7. 2015 – Nadační fond rozdělil v první výzvě 800 tisíc a podpořil jedenáct mladých badatelů

Příspěvek České spořitelny ve výši 800 tisíc korun rozdělila Správní rada Nadačního fondu Univerzity Palackého mezi prvních jedenáct badatelských nadějí z šesti fakult. Členové rady si zároveň zvolili předsedu a místopředsedkyni, kterými se stali rektor Jaroslav Miller a Klára Vyhnánková z České spořitelny. 

 

 

Žurnál 27. 5. 2015 – O příspěvek z Nadačního fondu se utká přes čtyřicet mladých badatelů

O nadační příspěvek, který Nadačnímu fondu Univerzity Palackého poskytla Česká spořitelna, se přihlásilo 43 zájemců z řad mladých výzkumníků. Počtem přijatých žádostí jednoznačně dominují přírodovědci, od kterých k datu první uzávěrky doputovalo 25 žádostí.

 

Žurnál 7. 4. 2015 – O nadační příspěvek České spořitelny mohou studenti žádat do poloviny května

Studenti magisterských a doktorských studijních programů se mohou díky milionovému daru České spořitelny ucházet o příspěvek na své badatelské aktivity, které mají mezinárodní přesah. Výzva k přijímání žádostí je otevřena do 15. května.

 

Žurnál 30. 1. 2015 – Česká spořitelna partnerem univerzity. Podpoří nadační fond a profesní poradenské centrum

Česká spořitelna a Univerzita Palackého mají ode dneška dvě společné aktivity – nadační fond, který bude podporovat internacionalizaci a špičkový výzkum, a nově vznikající profesní centrum. Banka je podpoří jedním milionem korun.